Bramy przemysłowe do remizy strażackiej.

Coraz więcej jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej zdobywa fundusze, aby zadbać o swoją remizę i wymienić bramę na nowoczesną i ciepłą bramę przemysłową obsługiwaną na pilota. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze takiej bramy, aby później użytkować ją bez żadnych przeszkód? Postaramy się podpowiedzieć kilka ważniejszych spraw dotyczących bram przemysłowych oferowanych na naszym rynku.

Pierwszą sprawą jest oczywiście kolor. Dla wyglądu remizy strażackiej warto wybrać kolor czerwony. Jest on oznaczony symbolem RAL 3000 i jest to typowa czerwień „strażacka”. Wiele firm oferuje taki kolor w standardzie, a niektórzy producenci bram przemysłowych posiadają ten kolor jako opcja dodatkowo płatna. Poza kolorem liczy się tutaj także rozmiar. Jeżeli warunki na to pozwalają warto wybrać bramę przemysłową na tyle wysoką aby można było bez problemu wjechać wozem strażackim, z uwzględnieniem wszystkich akcesoriów, w jakie wóz może być wyposażony. Giętkie anteny nie stanową tu jakiegoś problemu, ale gdy mamy takie warunki to warto się zastanowić szczególnie nad wysokością bramy przemysłowej.

Dla wielu osób będzie ważna także funkcjonalność, a tutaj można wymienić takie elementy wyposażenia jak: drzwi przejściowe, okienka w bramie czy napęd elektryczny obsługiwany przy pomocy pilota. Przykładowo bramy przemysłowe z drzwiami przejściowymi będą droższe od bram zwykłych o około 1500 – 2000 zł netto, ale często takie rozwiązanie w bramie będzie przydatne i bardzo funkcjonalne. Jednak w przypadku gdy brama przemysłowa jest wyposażona także w napęd elektryczny to koniecznością może okazać się zastosowanie czujnika, który będzie kontrolował otwarcie drzwi. Ujmując to najprościej jak można: brama nie otworzy się w przypadku gdy drzwi serwisowe będą otwarte. Brak takiego czujnika może doprowadzić do uszkodzenia bramy.

Kolejną sprawą jest izolacyjność bramy przemysłowej. Dostępne na rynku bramy segmentowe są ocieplanie, zbudowane z panela wypełnionego pianką PU co zapewnia również spore oszczędności w przypadku kiedy remiza jest ogrzewana. A nawet w przypadku kiedy mamy do czynienia z obiektem nieogrzewanym to jednak ochrona termiczna jest również potrzebna, aby cały sprzęt mógł zadziałać wtedy kiedy będzie potrzebny.