Jak przekazać 1% podatku dla OSP?

Pomoc strażaków to nieceniony element wielu akcji gaśniczych i ratowniczych. Wyprowadzanie ludzi z płonących budynków, ratowanie całego dorobku życia wielu osób i chęć pomocy w najtrudniejszych sytuacjach. To domena również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim. Teraz i my możemy wesprzeć strażaków finansowo.

Strażacy z jednostki w Stawie nagrali na jednym z portali filmik obrazujący w skrócie jak wygląda ich praca. W zakończeniu spotu umieszczono informację o przekazaniu 1% podatku na wsparcie funkcjonowania jednostki. OSP jest znane z interesujących projektów, mających na celu zdobycie środków niezbędnych na podstawowe urządzenia. Kilkanaście tygodni temu wymyślili oni zbiórkę na nowe stroje, które zużyły się w czasie niesienia pomocy ofiarom wichur. Wówczas postanowili ogłosić zbiórkę niepotrzebnych metali, które to następnie sprzedali. We wcześniejszej akcji wzięło udział wielu mieszkańców, zebrano w sumie 10 ton odpadów.

Zapewne i tym razem będzie to możliwe, sami nie ponosimy żadnych kosztów, a możemy naprawdę pomóc. Warto obejrzeć przygotowany filmik i podjąć decyzję o przekazaniu 1%.  W tym celu trzeba uzupełnić dokument podatkowy danymi: KRS 0000 116 212, Ochotnicza Straż Pożarna w Stawie, Plac Wolności 9, 62-865 Szczytniki.