Jak przerobić auto na samochód strażacki?

Wozów strażackich w służbie Ochotniczych Straży Pożarnych nigdy za wiele. Pozyskanie nowego pojazdu nie jest wcale takie proste, często strażacy otrzymują stary pojazd wymagający remontu. Tak było w przypadku strażaków z OSP Gracze, którzy w ostatnim czasie odnawiali Forda Transita. Auto pochodzi co ciekawe z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, gdzie dzielnie służyło przez wiele lat. 

Zmiana Forda na samochód strażacki wymagała sporej ilości pracy. Wymieniono uszkodzone, skorodowane i zużyte części oraz cały środek włącznie z tapicerką i siedzeniami. Każdy etap pracy prowadzili strażacy w ramach wspólnego czynu społecznego. Pojazd został też przemalowany dzięki uprzejmości lokalnego mieszkańca Pana Waldemara. Remont przebiegał sprawnie dzięki warsztatowi, który na czas prac udostępnił Janusz Andrejszyn. Pojazd przekazano za darmo, co pozwoliło strażakom na kapitalny remont ze środków jednostki oraz gminy Niemodlin. 

Zmodernizowany samochód strażaki będzie od teraz pełnił funkcję pojazdu transportującego sprzęt oraz strażaków. Planowana jest też w przyszłości instalacja haka do przewożenia dodatkowej przyczepy.