Pożar budynków handlowych w Pilźnie.

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

W tym groźnym dla zdrowia i życia zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak walka z ogniem trwała ponad 6 godzin. Pożar miał miejsce we wtorek 27 lutego około godziny 13 w kompleksie handlowo-usługowym w Pilźnie przy ul. Witosa.

Wiadomość o pożarze przyjął dyżurny, który na miejsce wysłał pierwsze jednostki ratowniczo-gaśnicze. Przybyli na miejsce strażacy musieli zmierzyć się z pożarem kotłowni i magazynu skelpu meblowego. Zanim jeszcze pojawili się strażacy, obiekt opuściło 20 osób znajdujących się wewnątrz dzięki czemu nikt nie ucierpiał. Płomienie zaczęły obejmować większą powierzchnię, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla innych sklepów położonych tuż obok miejsca pożaru. Rozpoczęto więc oprócz gaszenia także ochronę innych części kompleksu, w tym sklepu rowerowego, RTV i sklepu spożywczego.

Pożar udało się całkowicie ugasić po ponad sześciu godzinach. Strażacy rozpoczęli wówczas rozbiórkę nadpalonej konstrukcji budynków i dogaszanie pozostałości po tym niebezpiecznym zdarzeniu. W sumie w akcji wzięło udział 28 zastępów straży pożarnych z kilku powiatów: łańcuckiego, rzeszowskiego, mieleckiego, jasielskiego i dębickiego. Wciąż nieznane są przyczyny pojawienia się ognia.