Pożar budynków produkcyjno-magazynowych.

autor zdjęcia: st. kpt. Robert Cisło, KW PSP w Rzeszowie

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 26 lutego w godzinach wieczornych na terenie kompleksu produkcyjno-magazynowego w Woli Ocieckiej. Nierówna walka z żywiołem trwała przez całą noc. Gęsty czarny dym i rozprzestrzeniający się ogień nie ułatwiały pracy ponad 120 strażaków, którzy prowadzili akcję gaśniczą przez całą noc.

Zgłoszenie przyjął dyżurny około godziny 20:30. Na miejsce rozdysponowano pierwsze jednostki, które po dotarciu rozpoczęły gaszenie ognia. Pożar w chwili przybycia obejmował ciąg budynków 70×30 m, płonął zakład produkujący artykuły reklamowe. Tuż obok kompleksu znajdowały się inne budynki, które na szczęście nie ucierpiały dzięki działaniom ochronnym strażaków. Całą akcją dowodził zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na Podkarpaciu mł. bryg. Andrzej Marczenia oraz grupa grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Po wielu godzinach udało się opanować sytuację i ugasić pożar. W akcji wzięło udział aż 37 zastępów straży pożarnych z 12 powiatów. Dużą pomocą dla strażaków było wykorzystanie do gaszenia ognia 3 cystern z dostępem do prawie 70 tys. litrów wody. Wciąż nieznane są przyczyny pożaru.

Coraz częściej firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby podobne obiekty były wyposażone w systemy przeciwpożarowe – czytaj Wymagania firm ubezpieczeniowych.