Przetarg na wyposażenie Straży Pożarnej w Łodzi w 2018 r.

Właśnie ropoczął się przetarg na dostarczenie dwóch pojazdów ratowniczo – gaśniczych dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Na naszej stronie informujemy niekiedy firmy o możliwości ubiegania się o tego typu inwestycje. To duża szansa na zaprezentowanie najlepszej oferty, która później wejdzie w fazę realizacji. 

Przetarg został podzielony na dwa etapy. Część I mówi o dostawie ciężkiego pojazdu ratowniczo – gaśniczego opartego na podwoziu z napędem 6×6 oraz silnikiem o mocy przynajmniej 308 kW, kabiną z położeniem siedzeń 1+1+1. Ponadto pojazd musi posiadać automatyczną skrzynię biegów i zabudowę spełniającą wymagania dotyczące odporności na korozję. Układ wewnętrznych skrytek na wyposażenie to 3+3+1 lub 2+2+1. Auto musi mieć także zbiornik o pojemności minimum 8 tys. litrów, autopompę o wydajności 6 tys. litrów na minutę, zbiornik na pianę przynajmniej 800 litrów, kamerę termowizyjną, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, aparaty powietrzne ODO (3 zestawy), maski do aparatów, pompę elektryczną zanurzeniową, drabinę nasadkową, osiem sztuk węży W-52,75 oraz 110, sygnalizatory bezruchu, prądownice, węże ssawne W-110, klucze, przełączniki, lance gaśniczą, gaśnice i prądownicę.

Z kolei drugi etap to przetarg na dostarczenie średniej wielkości pojazdu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy przynajmniej 205 kW. Auto musi posiadać wyciągarkę elektryczną, kabinę dla strażaków, skrytki w układzie 4+4+1 lub 3+3+1 oraz zbiorniki na minimum 4 tys. litrów wody i 400 litrów piany. Ponadto samochód musi mieć autopompę o wydajności 2,5 tys. litrów na minutę, drabinę nasadkową, agregat prądotwórczy, węże tłoczne i ssawne, zestaw oświetleniowy na akumulator, klucze, linki ratownicze, karabinki, wytwornicę piany oraz mobilne działko wodno-pianowe o wydajności przynajmniej 1600 l/min. Zwycięzcy przetargu na realizację zadania będą mieli czas do 30 listopada tego roku. Szczegółowe informacje dotyczące wymogów formalnych i czasu przetargu są dostępne na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.