Szlaban parkingowy, który reaguje na sygnał karetki, policji i straży pożarnej.

Nikogo już nie dziwią ogrodzone osiedla i parkingi zabezpieczone szlabanami parkingowymi. Takie mamy czasy, że wszędzie brakuje miejsca do parkowania. Samochodów ciągle przybywa. Wiedzą to doskonale kierowcy wozów Straży Pożarnej, karetek i Policji. Czy istnieją szlabany parkingowe, które są w stanie wpuścić pojazd uprzywilejowany?

Technika idzie do przodu. Takie rozwiązania możemy już zastosować aby ułatwić dotarcie służbom ratunkowym w odpowiednie miejsce. Oczywiste jest, że wozy strażackie radzą sobie z ewentualnym wyłamaniem ramienia szlabanu parkingowego, ale lepiej jest wtedy kiedy ten szlaban sam się otworzy. Jednak w przypadku zagrożenia życia strażacy nie będą się wahać, aby przejechać przez szlaban. Gorzej jest wówczas kiedy taki szlaban dodatkowo wyposażony jest w kolczatkę, wówczas sprawa się komplikuje gdyż wyłamanie ramienia szlabanu nie oznacza, że kolce się schowają i pojazd będzie mógł przejechać bezpiecznie.

Całe szczęście szlaban może zostać wyposażony w system wykrywania sygnałów alarmowych i otworzy się sam w przypadku gdy pojazd zbliży się do szlabanu. Problemem mogą być bramy i szlabany zlokalizowane w pobliżu ruchliwej ulicy. Co prawda taki system otwierania daje się regulować, ale w niektórych przypadkach może to być spory problem.

Rozwiązanie tego typu znajdziemy w firmie, która zajmuje się sprzedażą i montażem szlabanów parkingowych. Wystarczy wejść na stronę http://szlabany24.pl/ aby zobaczyć ten moduł do otwierania na sygnały alarmowe. Firma ta promuje takie rozwiązanie na pierwszej stronie i nie sposób go nie zauważyć.

Ile kosztuje takie rozwiązanie? System otwierania szlabanu na sygnał alarmowy kosztuje około 3500 zł netto. Dostępne są także tańsze modele takich systemów, ale musimy pamiętać, że jakość jest tutaj kluczowa. Jeżeli więc szlaban na twoim osiedlu nie jest wyposażony w taki moduł do otwierania na sygnał karetki, policji czy straży pożarnej to powinieneś takie rozwiązanie polecić władzom wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej.