Wyjątkowa akcja zbierania krwi przez strażaków.

Strażacy w całym kraju organizują co pewien czas bardzo ważne akcje zbiórki krwi. Jednostka OSP KSRG Handzlówka już kolejny raz przygotowała wydarzenie mające na celu zebranie jak największej ilości krwi potrzebnej dla pacjentów. W tym roku pobito rekord wynoszący prawie 18,5 litra krwi w ciągu jednego tylko dnia trwania akcji! 

W sumie w kolejce do mobilnego punktu krwiodawstwa stanęło 54 ochotników, którzy chcieli oddać krew. Wśród nich krew oddało ostatecznie 41 osób, gdyż nie każdy spełnił wymagane warunki. Całemu wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji przygotowanych przez okoliczne jednostki ratowniczo – gaśnicze. Wśród nich wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy Dziecięcej Drużyny Pożarniczej funkcjonującej przy OSP Rogóżno. Najmłodsi zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego wraz ze sposobami ewakuacji z miejsc zagrożenia. Pokaz umiejętności uzupełniły też jednostki OSP KSRG Markowa oraz OSP KSRG Albigowa, które na przykładzie pojazdu osobowego zaprezentowały działania z zakresu ratownictwa technicznego. Dodatkowo oprócz tego firma BHPL przeprowadziła dla chętnych szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Z kolei druhny z 12 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Handzlówki zajęły się osobami, które chciały sprawdzić ciśnienie krwi oraz poziom glukozy.

Zwieńczeniem całej akcji zbiórki krwi był pokaz pojazdów ratowniczo – gaśniczych należących do przybyłych na miejsce jednostek. Dużym zainteresowaniem cieszył się specjalny samochód Ochrony Dróg Oddechowych, który należy do jednostki JRG Łańcut.