Zderzenie z łosiem w Nowej Woli.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (06.05) na drodze krajowej nr 730 w miejscowości Nowa Wola w gminie Grabów. Jadące drogą auto marki Iveco zderzyło się z łosiem, który wybiegł wprost pod koła pojazdu. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęło zwierzę. 

Na szczęście duży pojazd uchronił przed jakimikolwiek obrażeniami 56-letniego kierowcę, który wyszedł z kolizji bez szwanku. Jedyne straty to poważne uszkodzenie kabiny auta. Na szczęście na miejscu strażacy musieli tylko usunąć pojazd z jezdni, obyło się bez wycinania kierującego z auta. Warto wiedzieć, że zwierzęta bywają nieprzewidywalne i nigdy niewiadomo, czy nie postanowią przejść na drugą stronę drogi w najmniej oczekiwanym momencie. Czas wiosenno-letni to okres silnej aktywności zwierzyny leśnej, która wybiera się na długie wycieczki w poszukiwaniu pokarmu oraz nowych miejsc do zasiedlenia.

W wielu miejscach na drogach krajowych znajdują się znaki informujące o możliwości napotkania dzikich zwierząt. Należy wówczas zachować wzmożoną czujność i dostosować prędkość do obowiązującej na określonym fragmencie drogi. Niech zdjęcie w tym artykule uświadomi jak dużym zagrożeniem może być zderzenie z łosiem lub innym dużym zwierzęciem. W przypadku zwykłego pojazdu osobowego straty zarówno materialne, jak i zdrowotne mogłyby być dużo większe. Zobacz także: bramy przemysłowe do remizy strażackiej.